SEKTOVÉ KVASINKY

Připravili jsme pro Vás novou generaci jedinečných sektových kvasinek, které dodají výslednému produktu originální aroma a chuť, jaká tu ještě nebyla. Dva typy sektových kvasinek Creamsec a Flowersec podráždí veškeré vaše smysly a zanechají za sebou hluboký neopakovatelný zážitek. Kvasinky jsme podrobili testům v extrémních podmínkách, vytvořili jsme řady sektů, které jsme poctivě degustovali a hodnotili. Na konci dlouhé cesty výzkumu jsme vyselektovali dvě hluboko prokvášející kvasinky odolné vůči veškerým stresovým podmínkám, se kterými se mohou v technologii setkat.
 
Mysleli jsme na všechno a pomůžeme Vám i s přípravou aktivního zákvasu. Ten dle domluvy přivezeme na místo v konkrétní čas a Vy si pouze zákvas smícháte se základním vínem a můžete lahvovat. Stejně tak nabízíme kvasinky se zákvasovým protokolem, kdy si kvasinky do aktivního zákvasu můžete přivést sami.
 
Chcete ještě větší přidanou hodnotu a toužíte po vlastním příběhu?
Pak máme pro Vás připravenou unikátní prémiovou službu Vlastní sektová kvasinka, kdy provedeme izolaci přímo z Vašeho vinohradu a získané kvasinkové izoláty podrobíme řadě laboratorních testů, na základě kterých vám připravíme kvasinkový preparát v sušené formě anebo ve formě aktivního zákvasu. Kvasinky dodají vaším sektům autenticitu a odliší se od běžných komerčně prodávaných šumivých vín.

CREAMSEC A FLOWERSEC

Jak samotný název napovídá kvasinka CreamSec dává vznik sektů, charakteristických plností a díky vyšší míře autolýzy i krémovému celkovému vjemu s aroma máslové hruška a jemného nádechu žlutého melounu. Kvasinka FlowerSec podporuje květinové a ovocné aroma ve finálním produktu, konkrétně se jedná o projev grepu, limetky, ananasu a broskve.

VLASTNÍ SEKTOVÁ KVASINKA

Prémiová služba Vlastní sektová kvasinka nabízí izolaci z Vašeho vinohradu.  Získané kvasinkové izoláty podrobíme řadě laboratorních testů, jejichž cílem je získat chladnomilné kmeny s informacemi o jejich ethanolové toleranci, tendenci k produkci sulfanu, náročnosti na YAN a doporučené teplotě fermentace.
 
V rámci tohoto testování je zařazena i fermentační zkouška, která v laboratorním měřítku simuluje proces výroby sektů. Cílem tohoto testování je eliminovat kvasinky, které by svými vlastnostmi neodpovídali požadavkům kladených na sektové kvasinky a určit kategorii jejich senzorického projevu.

CENÍK SEKTOVÝCH KVASINEK

Vlastní sektová kvasinka
 
Za odběr a izolaci vaší unikátní kvasinky účtujeme 19.850,- Kč bez DPH.
Pro výrobu Vlastní sektové kvasinky jsme vybaveni dvěma reaktory. Díky tomu není problém v menším reaktoru vyrobit asi 2,4 kg preparátu a ve větším pak 10 a 20 kg.
 
Výroba 1000 g preparátu Vlastní sektové kvasinky stojí 5.850,- Kč bez DPH.
Moravská sektová kvasinka
 
20 g
 
125 Kč vč. DPH (50 l)
Moravská sektová kvasinka
 
100 g
 
525 Kč vč. DPH (250 l)
Moravská sektová kvasinka
 
500 g
 
2275 Kč vč. DPH (1250 l)
Moravská sektová kvasinka
 
1000 g
 
4550 Kč vč. DPH (2500 l)

PŘÍPRAVA AKTIVNÍHO ZÁKVASU

5000 Kč/ jeden kmen + doprava (do 20 km zdarma, 10 Kč/km) + cena preparátu
 
Příprava aktivního zákvasu vyžaduje 72 h a několika stupňovou adaptaci kvasinek na prostředí, vinař tak získává jistotu, bezproblémového průběhu sekundární fermentace. Cena služby se odvíjí od časové náročnosti přípravy aktivního zákvasu.
V Pastouškách 205
686 04 Kunovice
e-mail: laborator@epsbiotechnology.cz